EVDE MYER'S KOKTEYLİ

Myers'ın Kokteyli Nedir?

Myers’in Kokteyli birçok kronik rahatsızlığın tedavisinde kullanılmak için Amerikalı bir doktor olan John Myers tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Myers’in Kokteyli, yüksek tedavi dozlarında damar içine verilen çeşitli vitamin ve mineralleri içermektedir. Vitamin ve mineraller steril suyla karıştırılır ve infüzyon şeklinde uygulanır. Kış mevsiminde grip gibi rahatsızlıklardan korunmak için de kullanılmaktadır.

Yorgunluk ve depresif hal veya tekrarlayan enfeksiyonlardan kurtulmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Myers'ın kokteyli olarak adlandırılan bir intravenöz vitamin / mineral tedavisini yaptırabilirsiniz.

Myers'ın Kokteylinden Kimler Yararlanabilir?

Neredeyse herkes bu tedavi yönteminden faydalanabilir. Yüksek düzeyde akut veya kronik strese maruz kalan sporcular, öğrenciler ve bağışıklık sistemi zayıf olanların da dahil olduğu belirli besin maddelerine daha fazla ihtiyaç duyanlarda kullanılabilir. Aşağıdaki durumlarda Myers'ın kokteylinin uygulanmasından sonra iyileşme belgelenmiştir:

 • Astım
 • Migren ve çeşitli baş ağrıları
 • Yorgunluk
 • Fibromiyalji ve kronik ağrı
 • Akut kas spazmı
 • Üst solunum yolu enfeksiyonları
 • Kronik sinüzit
 • Mevsimsel alerjik rinit
 • Depresyon, anksiyete ve akut ve kronik stresin etkileri
 • Hormonal dengesizlikler
 • Bağımlı kişiler (alkol ve uyuşturucu)

Myers'ın Kokteyli Hangi Sıklıkla Verilir?

Tedavinin sıklığı hastaya ve tedavi edilen duruma bağlıdır. Sinüzit, akut kas spazmı veya üst solunum yolu enfeksiyonu gibi daha akut durumlar için sadece bir veya iki tedavi yeterlidir. Maraton veya spor yarışması gibi atletik bir etkinliğe hazırlanırken veya yüksek stres (düğün, seyahat, sınavlar) durumunda, Myers'ın Kokteyli haftada üç kez beş haftaya kadar kullanılabilir. Myers kokteyli migren, alerji ve bağışıklık fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olmak için ayda bir olacak şekilde verilebilir. Fibromiyalji, kronik yorgunluk ve depresyon gibi devam eden durumlarda hastalarda bireysel olarak değerlendirilir.

Myers'ın Kokteylinin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Myer'in kokteyli, özellikle yüksek dozlarda veya hızlı bir şekilde verildiğinde sıklıkla bir sıcaklık hissi oluşturur. Oluşan bu sıcaklık hissi büyük ölçüde kokteylin içinde bulunan magnezyumdan kaynaklanmaktadır. Tedavinizin uygulanması sırasında kan basıncı düşüklüğü olup olmadığı takip edilir. Bu etkiler daha yavaş uygulanma ile kolayca önlenir.

Myers Kokteyl İnfüzyonu

Myers kokteyli, vücudun çeşitli hastalık durumlarından iyileşmesine yardımcı olan temel vitamin ve minerallerin bir karışımıdır. Bu tedavi hakkında özellikle fibromiyalji tedavisinde etkinliğini destekleyen çok sayıda kanıt vardır. Fibromiyaljide genellikle kronik yorgunluk, uyku bozukluğu, yaygın ağrı ve kas hassasiyeti vardır. Bu hastalığın nedeni henüz tam olarak bilinmemektedir. Myer'in kokteylinde bulunan vitamin ve mineraller, sinirlerin ve kasların normal işleyişinde (magnezyum ve kalsiyum), metabolizma ve gıdanın enerjiye dönüştürülmesinde (B vitamini kompleksi) ve hücre hasarına (C vitamini) karşı korunmada önemlidir. Myer'in kokteyli damar yoluyla verilir ve böylece sindirim sisteminiz atlanır. Bu yolla çok daha yüksek bir besin seviyesi doğrudan kan dolaşımına karışır ve hücrelere iletilir.

Myers kokteyli infüzyonu en fazla fibromiyalji tedavisinde kullanılır. Fibromiyaljide ağrıları hafifletmeye yardımcı olduğunu ve yaşam kalitelerini iyileştirdiği gösterilmiştir. Vücutta düşük magnezyum seviyesi, kas krampları, zayıflık, uykusuzluk ve yorgunluk gibi bazı fibromiyalji semptomlarıyla ilişkilidir. Yine Fibromiyaljide sık görülen kronik uyku yoksunluğu düşük magnezyum seviyelerine bağlanmıştır. Düşük magnezyum seviyeleri, diyabet, yüksek kalsiyum, uzun süreli diüretik tedavisi veya tiroid replasmanı gibi diğer durumların bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Magnezyum alım seviyeleri düşükse, vücut ana magnezyum depo kaynağı olan kemiklerden magnezyum salıverir. Bu durum kalsiyumun kemiklerden tükenmesine ve osteoporoza (kemik erimesi) katkıda bulunur. Düşük magnezyum seviyeleri hipertansiyon ve astım ile de ilişkilendirilmiştir.

Myers kokteyli, damardan verildiğinden infüzyonun tamamlanması için bir süre geçmesi gerekir. Önce damar yolu açılır ve sonrasında hazırlanan kokteyl infüzyonuna başlanır. İnfüzyonların çoğu bir saat içinde tamamlanır. İnfüzyon tamamlandığında, damar yolu çıkarılır. İnfüzyondan sonra herhangi bir kısıtlama yapılmaz. Yanı normal hayata devam edilir.

Myers'ın Kokteyli Kullanılmasının Sebebi Nedir?

Birçok hastalığın şişkinlik, hazımsızlık ve yiyecek hassasiyetleri gibi sindirim rahatsızlıkları ile ilişkili olduğu bilinmektedir. Bu tür rahatsızlıkları olan kişilerde, kendilerini sağlıklı bir hale getirmek için gereken besin maddelerinin bağırsaklarından emilim sorunu oluşmaktadır. Ayrıca, birçok hastalıkta da vücudun besinleri daha hızlı kullanmasına veya uygun iyileşme için daha yüksek miktarlarda besin ihtiyacı oluşur. Besinler damardan verildiğinde, sindirim atlanır ve kan dolaşımındaki seviyeler geçici olarak artar. Böylece besinler hücrelere ulaşır ve aktif oldukları bölgeye bağlanırlar. Bu geçici destek sık sık hücrelerin daha verimli bir şekilde çalışmalarını sağlar. Myers kokteyli infüzyonu sonrası bazı hastalar günler veya haftalar süren bir enerji artışı hissederler.

Myers Kokteylinden yararlanmak için herhangi bir tıbbi durumunuz olması gerekmez. Hastalarımızın birçoğu bu tedaviyi, vücutlarının yıl boyunca en iyi durumda kalmasına yardımcı olmak için önleyici bir bakımın bir parçası olarak kullanmaktadır.