Evde Glutatyon ve C vitamini Takviyesi

GLUTATYON NEDİR ?

Glutatyon, hücreleri serbest radikaller, peroksitler ve ağır metaller gibi reaktif oksijen türlerinin toksik etkilerinden koruyan bir antioksidandır. Tripeptid yapısındadır ve γ-glutamil-sisteinil-glisin bilimsel adıyla tarif edilir.

GLUTATYON FAYDALARI NELER ?

Vücuttaki glutatyon düzeyi yetersiz ve düzensiz beslenme, çevresel toksik maddelere maruziyet ve stres gibi faktörlerin etkisiyle azalabilir. İlerleyen yaş ile birlikte de glutatyon düzeyinde düşüş beklenir. Glutatyon vücutta doğal olarak sentezlendiği gibi dışarıdan takviye olarak da vücuda alınabilir. Glutatyonun Serum glutatyon tedavisi bazı durumlarda oral glutatyon tedavisinden daha etkili sonuçlar verebilir. Yaşlanmanın yol açtığı etkilerin azaltılması, alkol kullanımının azaltılması, karaciğer hastalıkları tedavisi, kalp ve nörolojik hastalıkları da kapsayan kronik hastalıkların kontrolünde glutatyon tedavisi önerilebilir.

Glutatyon Hangi Hastalıklara İyi Gelir ?

  • Karaciğer yağlanması
  • Stresin azaltılması
  • İnsülin direncinsde iyileşme
  • Kalp damar hastalığı semptomlarında azalma
  • Parkinson hastalığında semptomların azalması

  • Otoümmin hastalıklarda bağışıklık sisteminde artış sağlar
  • Kontrol altında olmayan diyabetin etkilerinin azaltılmasında
  • Solunum yolu hastalıklarında iyileşme ve belirtilerin azaltılmasında
  • Fibromiyalji de ağrıların azaltılmasında

GLUTATYON oldukça yarar sağlar.

Sizde Evinizde Glutatyon terapisi almak isterseniz bilgi ve randevu için 0212 823 25 09 numaralı hattan bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

C Vitamini

C vitamini veya askorbik asit, suda çözünebilen ve birçok görevi olan vitamin. Çoğu Hayvanlar ve bitkiler, kendi C vitaminlerini glukozdan üretebilirler. İnsanlar, bazı meyve yarasaları, hint domuzu ve insan benzeri primatlar C vitamini üretemediklerinden bunu dışarıdan almak zorundadırlar.

Yüksek Doz C-Vitamini | Özel Medisun Hastanesi

YÜKSEK DOZ C VİTAMİNİ (ASKORBİK ASİT)

Damar yolundan verilebilen formuyla vucuda verilir glutatyon ile birlikte uygulanır.

FAYDALARI ?

C vitamini dış faktörlerin etkisiyle ciltte oluşan hasarları gidermeye yardımcı olur. Cildi daha canlı bir görünüme ulaştırmaya çalışır. C vitamini içeren ürünler, kolajen üretimin destekler. Cilde aydınlık, sıkılık kazandırmaya çalışır ve güzel bir görünüme ulaştırır.

Gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda C vitamininin stres nedeniyle bağışıklık sistemi zayıflamış olan bireyler için yararlı olduğunu görülmüştür. Alkol kullananların, sigara içenlerin ve kilolu bireylerin vücutlarında en hızlı tükenen besin maddelerinden birisi olduğu için genel sağlık ölçümünde önemli bir kriter olarak görülür.

Nezle, soğuk algınlığı durumunda ise, ağızdan veya damaryolundan serum halinde C vitamini takviyeleri almak iyileşme hızını arttırır. Bununla birlikte, düzenli olarak C vitamini takviyesi alan bireylerde soğuk algınlığı görüldüğünde, hastalığın daha kısa süre devam ettiği ve hastalığın seyri boyunca ortaya çıkan semptomların daha az şiddetli olduğunu gösteren bazı kanıtlar vardır.

Sizlerde bu hizmetlerden evinizde veya bulunduğunuz ortamlarda faydalanmak isterseniz 0212 823 25 09 çağrı merkezimizden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.