Evde Cerrahi Müdahale İşlemi

EVDE KÜÇÜK CERRAHİ MÜDAHALELER

Alanında uzman genel cerrahi hekimleri ve onları asiste eden uzman hemşireler tarafından yapılır.

EVDE CERRAHİ MÜDAHALELER NELERDİR ?

Apse Drenajı

Bu işlem ile apse gelişen alandaki odağın uzaklaştırılması işlemidir. Apsenin geliştiği bölgeye göre lokal anestezi ile ağrı giderildikten sonra hasta steril şartlar altındayken işlem yapılır iltihaplı bölge uzaklaştırılır.

Tırnak Batması (Tırnak Çekimi)

Tırnak köşe veya kenarının yumuşak ete battığı yaygın bir problemdir. En sık olarak ayak baş parmağında görülür ve ağrı, kızarıklık, şişme gibi şikâyetlere neden olur. Tırnak batmasının tedavisi genellikle evde çeşitli uygulamalarla mümkündür. Fakat ağrı şiddetliyse veya yayılıyorsa olası komplikasyonlardan kaçınmak için profesyonel yardım almakta fayda vardır. Kişide diyabet, damar sertliği gibi ayaklara kan akışını zayıflatan bir sağlık sorunu varsa, tırnak batmasına bağlı komplikasyon riski daha yüksektir.

Genel cerrahi uzmanı tarafından artık tedavisi mümkün olmayan batık tırnakların evde steril şartlarda lokal anestezi yapılarak ağrısız tedavisi mümkün.

Evde Dikiş Atma işlemi

Kesiklerde, tendonda bir sıkıntı yoksa ve yara çok parçalı değilse, Genel Cerrrahı tarafından lokal anestezi işlemi yapılarak ağrısız ve son derece steril ortamda steril dikiş seti kullanılarak kesilen yer temizlenerek dikiş atma işlemi gerçekleştirilir. Dikiş alma işlemi ise, atılan dikişin bistürü veya pens yardımıyla evinizde sökülür

Evde Deri Altı Kist Çıkarılma İşlemi

Deri kistleri vücudun her yerinde özellikle yüz, boyun, gövde ve saç derisinde gelişebilir. Kötü huylu olmadıkları için kansere neden olmazlar, ancak deri yüzeyinde görünür olmaları rahatsız edici olabilirler. Alınmayan kistlerin zamanla büyüme veya enfekte olarak ağrılı, apseli bir kitleye dönüşme riskleri vardır.

Genel cerrahı tarafından,Evinizde Deri kistleri, lokal anestezi ile kist kapsülüne zarar vermeden operasyonla çıkartılır. Kist alındıktan sonra yara estetik dikişle kapatılır.